يکشنبه 31 شهريور 1398 - 23 محرم 1441 - 22 سپتامبر 2019
 
لینکی ثبت نگردیده است.‏
آمار سايت
امروز : 25
ديروز : 51
ماه : 3846
جلسه کار گروه گردشگری در کلیبر
 به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان آذربایجان شرقی،فرماندار از تعلل ادارات کل در پاسخ به استعلام‌های کارشناسی  در جلسه کار گروه گردشگری انتقاد کرد.

فرماندارکلیبر در نشست کارگروه گردشگری این شهرستان گفت: شهرستان کلیبر روی گنجینه‌یی از منابع طبیعی و سرمایه‌های زیست محیطی قرار گرفته است. همه‌ی مسؤولین شهرستانی هم با درک این موقعیت و توجه به اهمیت حفظ این سرمایه‌های طبیعی با وسواس و حساسیتی مثال‌زدنی در مورد پروژه‌های مختلف تصمیم‌گیری می‌کنند، بنا بر این پذیرفتنی نیست که یک کارشناس در یک اداره‌ی کل خود را دلسوز‌تر از همه نشان بدهد و با بهانه‌ی قرار گرفتن طرح در منطقه‌ی حفاظت شده‌ی ارسباران با آن مخالفت کند.

فرماندارکلیبر در نشست کارگروه گردشگری این شهرستان با انتقاد از تأخیرهای طولانی وغیرقابل توجیه در پاسخ‌دهی به استعلامات، خواستار رفع فوری این تأخیرها و تسریع ادارات کل مربوطه در استان برای پاسخ‌دهی به این استعلام‌ها شد.
فریدون بابایی خاطرنشان کرد: پروژه‌ی تله‌کابین کلیبر با حجم انبوهی از هزینه‌ها و سرمایه‌گذاری‌هایی که برای احداث آن صورت گرفته و مورد بازدید وزیر صنعت، معدن و تجارت و معاون رییس جمهوری و رییس سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قرار گرفته است، با تعلل برخی از کارشناسان معطل مانده است.
وی افزود: شهرستان کلیبر روی گنجینه‌یی از منابع طبیعی و سرمایه‌های زیست محیطی قرار گرفته است. همه‌ی مسؤولین شهرستانی هم با درک این موقعیت و توجه به اهمیت حفظ این سرمایه‌های طبیعی با وسواس و حساسیتی مثال‌زدنی در مورد پروژه‌های مختلف تصمیم‌گیری می‌کنند، بنا بر این پذیرفتنی نیست که یک
کارشناس در یک اداره‌ی کل خود را دلسوز‌تر از همه نشان بدهد و با بهانه‌ی قرار گرفتن طرح در منطقه‌ی حفاظت شده‌ی ارسباران با آن مخالفت کند.
بابایی تصریح کرد: ما بیش از همه روی محیط زیست و منابع طبیعی وسواس داریم وبه همین خاطر هر تدبیری که برای حراست و حفاظت از آن‌ها لازم باشد، انجام می‌دهیم. پیوست‌های لازم را نیز در پروژه‌هایی که در این منطقه اجرا می‌شوند، لحاظ می‌کنیم.
فرماندار کلیبر همچنین با اشاره به تخصیص اعتبار ده میلیارد ریالی از محل ماده ۱۸۰، تأمین زیرساخت‌های لازم برای توسعه‌ی گردشگری را ضروری دانست و گفت: برای تحقق پیش‌بینی‌های سند تدبیر و توسعه‌ی شهرستان و اقناع بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری در این حوزه، تأمین و تکمیل پروژه‌های زیرساختی درحوزه‌ی گردشگری ضروری است و با جدیت لازم پیگیری می‌شود.
رامین اسبقی، معاون برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری سازمان میراث فرهنگی استان آذربایجان شرقی نیز در این نشست با تأیید خسارات جبران‌ناپذیری که از محل
تأخیر در صدور مجوزها و پاسخ استعلامات به سرمایه‌گذاری در حوزه‌ی گردشگری در استان به‌ویژه شهرستان کلیبر وارد می‌شود، از شهرستان کلیبر به‌عنوان قطب طبیعت‌گردی استان یاد کرد و گفت: سیاست سازمان در صدور مجوز برای واحدهای بوم‌گردی در شهرستان کلیبر با استقبال گسترده‌ی بخش خصوصی و اهالی منطقه قرار گرفته است.
وی افزود: صدور پروانه‌ی ساخت در مناطق گردشگری اکوتوریسم رایگان است اما متأسفانه گاهی با اعمال برخی سلیقه‌های غیر کارشناسی شاهد نادیده گرفتن شدن قانون و ورود ضرر و زیان به سرمایه‌گذاران هستیم.
رستم صادقی، معاون حفاظت و امور اراضی اداره‌ی کل منابع طبیعی و آب‌خیزداری استان آذربایجان شرقی نیز از آمادگی اداره‌ی کل منابع طبیعی برای واگذاری زمین برای ایجاد کمپ‌های جدید گردشگری در شهرستان کلیبر خبر داد و گفت: شهرستان کلیبر با وجود استعدادهای طبیعی بی‌بدیلی که در حوزه‌ی طبیعت‌گردی وجذب گردشگر داخلی و خارجی دارد، می‌تواند به بهشت سرمایه‌گذاران حوزه‌ی گردشگری تبدیل شود.
وی برای پیشگیری از طولانی شدن زمان پاسخ‌دهی به استعلام‌های کارشناسی، پیشنهاد کرد: اراضی مستعد و مورد نیاز برای احداث تفرج‌گاه‌ها، محدثات و
کارگاه‌ها مختلف صنعتی، دامی و گردشگری در شهرستان شناسایی و از هم‌اکنون برای بررسی قانونی به ادارات کل منابع طبیعی و محیط زیست معرفی شود تا پس از ابلاغ نظرات کارشناسی این ادارات کل، متقاضیان سرمایه‌گذاری به محض ارایه‌ی درخواست با پاسخ‌های آماده مواجه و از درگیر شدن آن‌ها در فرآیند استعلام‌های رسمی جلوگیری شود.
صادقی اظهار امیدواری کرد: اجرای این پیشنهاد گامی در توسعه‌ی شهرستان کلیبر باشد
نوشته شده در   پنجشنبه 25 تير 1394  ساعت  08   توسط   مدیر سایت اداره تبلیغات اسلامی شهرستان کلیبر
چاپ ارسال برای دوستان بازگشت
نظرات شما :
نام :
نام خانوادگی :
  ایمیل :
 
لطفا کد نمایش داده شده در تصویر را وارد نمایید
نظر خود را درباره این مطلب بیان بفرمائید