يکشنبه 31 شهريور 1398 - 23 محرم 1441 - 22 سپتامبر 2019
 
لینکی ثبت نگردیده است.‏
آمار سايت
امروز : 18
ديروز : 51
ماه : 3839
برگزاری جلسه شورای اداری کلیبرفرماندار کلیبر

نماینده مردم کلیبر در مجلش شورای اسلامی

دکتر ترکان

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان آذربایجان شرقی،دکتر ترکان مشاور عالی رئیس جمهور و دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد تجاری صنعتی و ویژه اقتصادی کشور بعنوان نماینده ویژه رئیس جمهور محترم درجلسه شورای اداری شهرستان کلیبر شرکت کرد.

مشاورارشد رییس جمهور و دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد تجاری-صنعتی و ویژه ی اقتصادی کشور در نشست شورای اداری شهرستان کلیبر از اتصال راه آهن تبریز بهقلی بیگلو در شهرستان خداآفرین در آینده ی نزدیک خبر داد.

اکبر ترکان با بیان این که مسیر تبریز – کلیبر – محدوده ی خداآفرین منطقه ی آزاد ارس دارای ظرفیتهای عظیم گردشگری، کشاورزی و صنعتی است، اتصال کریدور حملی و نقلی کشور از طریق خط خط ریلی به منطقه ی آزاد ارس در شمالی ترین نقطه ی آذربایجان شرقی را سرآغاز جهش اقتصادی در شمال غرب کشور دانست.

دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد تجاری-صنعتی و ویژه ی اقتصادی کشور تصریح کرد: شهرستان کلیبر به سبب ظرفیت های معدنی، تجاری، کشاورزی و گردشگری نقش قابل توجهی درتوسعه ی تجارت خارجی در شمالی ترین نقطه ی استان دارد و با الحاق بخشی از این شهرستان به منطقه ی آزاد صنعتی – تجاری ارس نه تنها ارتباط تجاری با قفقاز و آذربایجان که توسعه ی تجارت خارجی با روسیه هم تسهیل خواهد شد.

وی با تأکید بر نظر مساعد رییس جمهوری در خصوص تکمیل پروژه ی سد پیغام چای، اظهار امیدواری کرد: با تأمین اعتبار این پروژه تا پایان سال شاهد بهره
برداری از آن باشیم.

دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد تجاری-صنعتی و ویژه ی اقتصادی کشور با اشاره به درخواست جمعی از نمایندگان استان برای الحاق بخشی از شهرستان ورزقان به منطقه ی آزاد ارس، خاطر نشان کرد: از استانداری آذربایجان شرقی خواسته ام توجیهات خودشان را در مورد این درخواست ارایه دهند. با توجه به ظرفیت معدنی شهرستان ورزقان، در صورتی که توجیهات ارایه شده قابل توجه باشد، این اتفاق دور از ذهن نیست.

ارسلان فتحی پور، رییس کمیسیون اقتصادی و نماینده ی مردم شهرستان های کلیبر، خداآفرین و هوراند درمجلس شورای اسلامی نیز در آغاز این نشست با اشاره به نقش انکارناپذیر سد پیغام چای در توسعه ی پایدار شهرستان کلیبر و رونق کشاورزی آن اظهار امیدواری کرد: با نظر مساعد رئیس محترم جمهوری اعتبار مورد نیاز برای تکمیلئ این پروژه به سرعت تأمین شود.

فرماندار کلیبر نیز در آغاز این نشست، با بیان این که برخورداری شهرستان کلیبر از نعمت گاز، از میانگین استانی فاصله ی معنا داری دارد، خواستار توجه ویژه ی دولت به این امر شد.

فریدون بابایی همچنین با اشاره تصویب سند تدبیر و توسعه و سه محور کلیدی، گردشگری، کشاورزی و صنعت و معدن، ایجاد زیرساختهای مورد نیاز در حوزه ی گردشگری را از نیازهای مهم و اساسی شهرستان کلیبر دانست.

نوشته شده در   پنجشنبه 25 تير 1394  ساعت  08   توسط   مدیر سایت اداره تبلیغات اسلامی شهرستان کلیبر
چاپ ارسال برای دوستان بازگشت
نظرات شما :
نام :
نام خانوادگی :
  ایمیل :
 
لطفا کد نمایش داده شده در تصویر را وارد نمایید
نظر خود را درباره این مطلب بیان بفرمائید