يکشنبه 31 شهريور 1398 - 23 محرم 1441 - 22 سپتامبر 2019
 
لینکی ثبت نگردیده است.‏
آمار سايت
امروز : 32
ديروز : 51
ماه : 3853
زندگینامه شهید فریدون پورمراد

شهید والا مقام فریدون پورمراد فرزند بایرام ساکن شهرستان کلیبر از یک خانواده متوسط و مذهبی در سال 1339 ه.ش دیده به جهان گشود.ایشان تحصیلات ابتدائی و راهنمایی را در شهرستان کلیبر گذرانده و وی متقاضی شرکت در امتحانات متفرقه سوم راهنمایی نیز شدند ولی با عناین به امرار و معاش خانواده و همچنین کمک به درآمد خانواده مجبور به ترک تحصیل شدند.

فریدون پورمراد در سال 1361 ه.ش برای گذراندن دوره خدمت سربازی عازم خدمت میگردند و در شهر ارومیه در منطقه ای به نام "سرو" در 25 آذرماه سال 1361 ه.ش به درجه ی رفیع شهادت نائل میگردد.

شهید پورمراد اولین شهیدی بودند که به شهرستان کلیبر آورده شده بودند.مردم محترم شهرستان چنان در مراسم تشییع جنازه وی شرکت کرده بودند که خیابانهای شهرستان مملو از جمعیت بود.هم اکنون پدر محترم این شهید حدود سه سال است که به صورت نابیبنا آن هم از دو دیده در خانه گلی خویش اتراق نشین هستند.

خاطراتی که پدر شهید پورمراد بیان میدارند:

به خدای عالم قسم ، کمک به فقرا و مساکین و نیازمندان را بر خود واجب میدانستم.بچه هایم ، خصوصا این پسرم نیز روش مرا در زندگی خویش الگو قرار داده بود.فریدون در بین پسرهایم به خوش اخلاقی و خوش زبانی در عام و خاص معروف بود.پدرش میگوید: قبل از شهادت فریدون ، مثل اینکه به قلبم الهام شده بود دیگر فریدونم را نمی بینم که روز بعدش خبر آوردند که پسر عزیزم به لقاء الله پیوسته است.

روحش شاد و راهش مستدام...

(تهیه و تدوین:سیاوش فیضی)


نوشته شده در   چهارشنبه 26 تير 1392  ساعت  11   توسط   مدیر سایت اداره تبلیغات اسلامی شهرستان کلیبر
چاپ ارسال برای دوستان بازگشت
نظرات شما :
آقای فیضی مطلب خیلی خوب و آموزنده ای بود ولی کاش در مورد شهدای دیگه شهرستان هم مطالبی رو قرار میدادید.
سه شنبه 22 مرداد 1392 ساعت : 05:46:37 ب.ظ - فاطمه بیانی
نام :
نام خانوادگی :
  ایمیل :
 
لطفا کد نمایش داده شده در تصویر را وارد نمایید
نظر خود را درباره این مطلب بیان بفرمائید