يکشنبه 31 شهريور 1398 - 23 محرم 1441 - 22 سپتامبر 2019
 
لینکی ثبت نگردیده است.‏
آمار سايت
امروز : 38
ديروز : 51
ماه : 3859
طلبه شهید سید محمد تقی آل محمد

پدرش مرحـوم حضرت آیـه الله حاج سید صادق آل محمـد از روحانیـون مبـارز ارسباران و اولین امام جمعه اهر بعـد از پیـروزی انقلاب اسلامی بود. این خانواده، از سلسله جلیله روحانیت و سادات معظم می باشند که کارنامه درخشان علمی و مبارزاتی آنان در تاریخ ارسباران، برگهای زرینی را آفریده است.

سید محمد تقی تحصیلات خود را از دوره ابتدایی تا دبیرستان در اهر به پایان رساند و در سال 57 جهت ادامه تحصیل به تهران مهاجرت کرده و از دروس استاد مطهری و دکتر بهشتی بهره مند شد. سپس در سال 1359 در تربیت معلم شهید رجایی تبریز در رشته ریاضی ادامه تحصیل داد.

وی ضمن تحصیلات رسمی، از محضر پدر گرامی اش دروس حوزوی را تلمذ کرد و در ایام حضور حضرت آیه الله سید علی محمد دستغیب شیرازی در اهر از محضر آن عالم مبارز نیز بهره ها گرفت و سپس همزمان با تحصیلات خود در تبریز، وارد حوزه علمیه قم نیز شد.

شهید آل محمد در سالهای قبل از پیروزی انقلاب اسلامی، در کنار پدر مبارز خویش، در عرصه مبارزه با رژیم شاه و در لبیک به فرامین حضرت امام خمینی (ره) فعالیت داشته و در توزیع اعلامیه و عکس و برنامه ریزی راهپیمایی ها تلاشهای گسترده ای داشته و چندین بار دستگیر و مورد آزار قرار گرفته بود.

با پیروزی انقلاب، کماکان در کنار پدر ودر خط مقدس انقلاب اسلامی فعالیت می کرد و در کمیته انقلاب اسلامی و بنیاد شهید و کمیته امداد امام خمینی، همکاری پر تلاشی داشت.

با شروع جنگ تحمیلی، سید محمد تقی آل محمد در تاریخ 13/2/1361ش عازم خط مقدم شده و در عملیات آزادی خرمشهر شرکت نمود و در تاریخ 27/2/61 با خون مطهر خویش، آزادی خرمشهر رارقم زد. یادش گرامی باد.

این شهید عالیقدر در خاطرات مردم اهر و دوستانش، به اسوه اخلاق و زهد و تقوی و تلاش و دلسوزی معروفیت دارد و خدمات رایگان او طی چهار سال در نهادهای کمیته انقلاب اسلامی، بنیاد شهید، کمیته امداد امام خمینی و دفتر حزب جمهوری اسلامی، شاهد و سندی محکم و مقدس بر فعالیت الهی و اسلامی اوست. وی طلبه ای عامل به احکام الهی و معلمی آشنا به تعلیم و تربیت اسلامی بود. لیکن او توفیق حضور در کلاسهای دانش آموزان را نیافت و در مدرسه شهادت همراه خیل شهیدان ، به آموزش بشریت و هدایت مردم به نیکی ها و موفقیت ها نایل شد. روحش شاد.


نوشته شده در   سه شنبه 11 تير 1392  ساعت  11   توسط   مدیر سایت اداره تبلیغات اسلامی شهرستان کلیبر
چاپ ارسال برای دوستان بازگشت
نظرات شما :
نام :
نام خانوادگی :
  ایمیل :
 
لطفا کد نمایش داده شده در تصویر را وارد نمایید
نظر خود را درباره این مطلب بیان بفرمائید